Real time marketing w wilczym stylu, czyli pierwszy w historii ligowej piłki ręcznej turniej gamingowy!

Wspólnie z Superliga Sp. z o.o. wykorzystaliśmy premierę gry Handball 21, najpopularniejszego na świecie symulatora piłki ręcznej - dostępnego m.in na Xbox One, Playstation 4 i PC i zorganizowaliśmy pierwszy w dziejach piłki ręcznej turniej gamingowy.


Nasze podejście do wyzwania

Ekipa, występująca na co dzień w PGNiG Superlidze sprawdziła swoje umiejętności, rywalizując ze sobą w turnieju podzielonym na fazę grupową i część pucharową. Rywalizacja składała się z dwóch faz i grup (A i B). W pierwszej, zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy po 4 zespoły, gdzie zagrali w systemie "każdy z każdym". Dwójka najlepszych z grupy zmierzyła się w półfinale, a wygrani tego etapu walczyli o pierwsze i drugie miejsce.


W rozgrywkach wzięli udział zawodnicy 8 klubów, występujący na co dzień w PGNiG Superlidze. Kto podjął ów wyzwanie, zapytacie.

  1. Wojciech Borucki (Azoty Puławy)
  2. Stanisław Makowiejew (Energa MKS Kalisz)
  3. Paweł Kazimier (Górnik Zabrze)
  4. Jan Klimków (Gwardia Opole)
  5. Miłosz Wałach (Łomża Vive Kielce)
  6. Dawid Lemanowicz (Orlen Wisła Płock)
  7. Mateusz Wróbel (Torus Wybrzeże Gdańsk)
  8. Maciej Tokaj (MKS Zagłębie Lubin).


Za mikrofonem, podczas turnieju na żywo, można było usłyszeć znanych ekspertów piłki ręcznej i świata esportu.

Rozgrywkę komentowali: Piotr Bugajny - dziennikarz Canal+, który ma na koncie komentarze setki meczów piłki ręcznej, a także Sebastian Mazek, doskonale znany graczom jako Divox - komentator i ekspert CS:GO.

Dla wszystkich widzów przewidziane zostały konkursy z nagrodami. Zwycięzcy mieli szansę wygrać m.in. grę Handball 21, koszulki z autografami klubów grających w PGNiG Superlidze, a także oficjalne piłki rozgrywek marki Select, podpisane przez ulubionych szczypiornistów. Całe wydarzenie było transmitowane w na Twitchu w Studiu CyberwolvesTV.